Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski Kalisz Pomorski
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

Informacja o udziale w debacie nad raportem o stanie Gminy za 2021 rok

Kalisz Pomorski, 31maja 2022 r.

 

RAPORT O STANIE GMINY

 

Zgodnie z art. 28aa ust.1 ustawy o samorządzie gminnym burmistrz co roku do dnia 31 maja przedstawia radzie gminy raport o stanie gminy.

Raport obejmuje podsumowanie działalności burmistrza w roku poprzednim,      w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady miejskiej, budżetu obywatelskiego.

Na podstawie art. 28aa ust. 4 ustawy o samorządzie gminnym, rada miejska rozpatruje raport podczas sesji, na której podejmowana jest uchwała rady miejskiej w sprawie udzielenia lub nieudzielenia absolutorium burmistrzowi. Raport rozpatrywany jest w pierwszej kolejności, a nad jego treścią przeprowadza się debatę.

Udział w debacie mogą wziąć radni, ale również mieszkańcy.

Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w debacie zobowiązany jest do złożenia przewodniczącego rady pisemnego zgłoszenia, popartego podpisami
- co najmniej 20 osób.

Druki zgłoszenia dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Kaliszu Pomorskim w zakładce „Raporty o stanie gminy”.

Zgłoszenia należy dokonać najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiany raport, tj. 29 czerwca 2022 r.

Zgłoszenie należy złożyć w Biurze Rady mieszczącym się w budynku Urzędu Miejskiego w Kaliszu Pomorskim, ul. Wolności 25, w godzinach pracy urzędu.

Mieszkańcy będą dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania przez przewodniczącego rady zgłoszenia. Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15, chyba że rada postanowi o zwiększeniu tej liczby.

                                                                                                     

Przewodniczący Rady Miejskiej

     w Kaliszu Pomorskim

Załączniki do pobrania

Pobierz Rozpakuj
Pobierz spakowane pliki Rozpakuj pliki i pobierz

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marcin Kurylczyk 31-05-2022 14:38
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Gabriela Czerniawska 31-05-2022
Ostatnia aktualizacja: Marcin Kurylczyk 31-05-2022 14:46