Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski Kalisz Pomorski
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

Podmioty zbierające zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny

Podmioty zbierające zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny pochodzący z gospodarstw domowych, o których mowa w ustawie z dnia 11 września 2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Dz.U. z 2022 r., poz. 1622):

  • Zużyty sprzęt elektroniczny zgodnie z ustawą z dnia 11 września 2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym można oddać sprzedawcy detalicznemu i sprzedawcy hurtowemu, którzy są zobowiązani przy sprzedaży sprzętu przeznaczonego dla gospodarstw domowych do nieodpłatnego przyjęcia zużytego sprzętu w ilości nie większej niż sprzedawany nowy sprzęt, jeżeli zużyty sprzęt jest tego samego rodzaju. technicznych lub właściciel sprzętu uzna, że naprawa sprzętu jest dla niego nieopłacalna.
  • Odpady elektryczne i elektroniczne są odbierane podczas odbioru odpadów wielkogabarytowych powstałych na nieruchomościach według obowiązującego harmonogramu odbioru odpadów komunalnych przez ATF sp. z o.o. sp. k. Zakład Zagospodarowania Odpadów w Mirosławcu, Chojnica 2, 78-650 Mirosławiec.
  • Właściciele nieruchomości objętych systemem gospodarowania odpadami przez gminę Kalisz Pomorski mogą sami dostarczyć tego rodzaju odpady do punktu czasowego  przechowywania selektywnych odpadów komunalnych, który zlokalizowany jest w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kaliszu Pomorskim, ul. Wolności 10.

PCPSOK przyjmuje odpady w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 11.00 do 14.00.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Jolanta Leszczyńska 22-08-2023 10:11
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Jolanta Leszczyńska 22-08-2023
Ostatnia aktualizacja: - 22-08-2023 10:11